Pivovar Nymburk.

Úvodní strana » Naši dodavatelé » Pivovar Nymburk

Majitel nymburského pivovaru, Pavel Benák, ctí tradiční výrobu. Postup vaření je stejný jako před 123 lety, kdy odtud rozvezli první pivo. Nyní na výrobu dohlíží sládek Bohumil Valenta, který se stal českým Sládkem roku 2016.

 

Staročech pro PENNY

 

Staročech se do PENNY dodává od roku 1997. Vyrábí se v několika verzích: pivo Staročech světlé výčepní, nealkoholické, ležák a výčepní ležák. Výčepní pivo a ležák Staročech nesou chráněné zeměpisné označení České pivo a také označení EU kvůli zachování dobrého jména a kvality. Nymburský pivovar nedbá na kvantitu, ale kvalitu pořádného českého piva. Oceňujete ho i vy, zákazníci PENNY, vždyť už se ho vypilo 160 milionů litrů. 

 

Pivovar s pamětí ve zdech

 

„Vyrábíme pivo klasickou technologií, s humnovou sladovnou. Dneska už se na humnech slad nedělá, je to u nás skoro jako v muzeu,“ vysvětluje pan Valenta. Raritou je i otevřené kvašení na spilce, které ve velkých pivovarech k vidění není. 

 

Piva Staročech sbírají i mezinárodní ceny

 

Naše pivo Staročech polotmavé je skutečně znamenité - což potvrzují dokonce 2 ocenění z poslední doby: Stříbrná pivní pečeť 2020 v kategorii polotmavých piv na 30. mezinárodním pivním festivalu v Českých Budějovicích na konci února 2020 a 1. místo v kategorii polotmavých piv v odborné degustaci piv 2019 Žatecká Dočesná na 62. Žateckých slavnostech chmele.